O firmie

Katolik Sp. z o.o. od pokoleń jest firmą rodzinną. Założona w 1985 roku przez Urszulę i Henryka Katolik pod nazwą P.U.H.P. Urszula i Henryk Katolik, obecnie prowadzona przez dwóch braci Pawła i Tomka Katolika. Niezmiennie cieszy się uznaniem konsumentów. Główna siedziba  firmy mieści się w miejscowości Kietrz (woj. opolskie). W Kietrzu umiejscowione są również biura firmy: dział handlowy, księgowość, spedycja.  Firma posiada własny magazyn, punkt skupu zbóż oraz warsztat samochodowy. Drugi oddział firmy mieści się w Obornikach Śląskich (woj. dolnośląskie). Nasza firma posiada certyfikat "RZETELNA FIRMA", który jest gwarancją dla współpracujących z nami kontrahentów. Od 2014 roku pracujemy zgodnie ze standardami zasady GMP. W najbliższych miesiącach i latach planujemy dalszy intensywny rozwój firmy oparty na najnowszej technologii.


Od początku istnienia firmy „Katolik” w Polsce, a więc już od ponad 30 lat naszą działalnością kieruje przekonanie, że powinniśmy przynosić długotrwałe korzyści naszym kontrahentom. Jesteśmy przekonani, że jako jeden z największych dystrybutorów zbóż oraz dodatków dla piekarnictwa i cukiernictwa w Polsce powinniśmy szukać rozwiązań, które odpowiadać będą na najistotniejsze kwestie ekonomiczne i środowiskowe. Tak więc w trosce o otaczające nas środowisko od kilku lat zajmujemy się Biomasą, czyli produktami pochodzenia roślinnego ulegającymi bio degradacji.

 

Szeroki asortyment dodatków piekarniczych dostarczanych przez naszą firmę zawiera wyłącznie produkty wysokiej jakości.  Sympatia oraz zaufanie do marki znalazły odbicie we współpracy z producentami, odbiorcami jak i dostawcami na terenie całej Polski, Europy oraz Świata.  Obecnie jesteśmy producentem, eksporterem oraz importerem produktów tj: cukier, masło, mąki, płatki ziemniaczane, mleko w proszku, serwatka, pomada, drożdże piekarskie, rodzynki, mak, sezam, słonecznik, dynia, siemię lniane, orzechy, wiórki kokosowe, kminek, owoce mrożone, owoce w puszkach,  marmolady, owoce w żelach.

 

Dział spedycji w  ramach naszej działalności prowadzi również transport ciężki naszych towarów oraz towarów zleconych. Dostarczamy towary w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Posiadamy nowoczesny tabor ciężarowy do przewozu materiałów sypkich z funkcją samo rozładowczą typu Walking Floor.

 

Tworzenie Wspólnej Korzyści to sposób w jaki prowadzimy naszą działalność. Wierzymy, że powinien on przynosić korzyści firmie, ale i jednocześnie społeczeństwu, np. rolnikom dostarczającym nam surowce, naszym pracownikom, klientom, kontrahentom i konsumentom  w krajach, w których prowadzimy naszą dystrybucję.

 

Do pobrania:

 

 

Czy wiesz, że...
 • w 2016 roku zajęliśmy I miejsce w konkursie Diamenty Forbesa

  W kategorii średnich przedsiębiorst nasza firma ugruntowała się na I pozycji w regionie
 • Przeprowadziliśmy inwestycję instalacji nowoczesnego systemu X-Ray

  To pozwala nam samemu oczyszczać ziarna do jakości 99,98%
 • 22.02.2016 byliśmy obecni na targach Expo Sweet w Warszawie

  Była to doskonała okazja dla naszych klientów aby porozmawiać z naszymi przedstawicielami
 • W 2016 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach Gulfood Dubai

  Stanowi ona największą tego typu platformę biznesową branży rolno-spożywczej
 • w 2013 roku sprzedaliśmy łącznie ponad 25000 Ton cukru?

  Z tego wynika iż każdego dnia w roku wysłaliśmy w świat 3 auta ciężarowe (każde o tonażu 24 Ton)

potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń
Znajdź nas także na
Znajdź nas
Katolik Group Sp. Z o.o.
ul. Raciborska 130
48-130 Kietrz
Sprawdź na mapie
© Katolik Group Sp z o. o.
Wykonanie: SAKOWWW